Mevlid-i Şerif

TRT Alemlere Rahmet Konseri

Aşağıdaki ses kaydı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu tarafından icraa edilmiş ve TRT'de yayınlanmış "Alemlere Rahmet Konseri" nin ses kaydıdır.

PDF Metin: Mevlid-i Şerif

Süleyman Çelebi Hazretleri tarafından kaleme alınan ve medeniyetimizin mayası olan Vesiletü'n-Necât isimli Mevlid-i Şerif'in latin harfleri ile tam metni.

PDF Metin
Film: Maşuk'un Nefesi

Mâşuk’un Nefesi, bir çırağın, geleneğin izini takip eden bir ustanın önünde diz çökerek eski usulde mevlid meşki yapma sürecini anlatıyor. Mustafa Başkan, Hadi Duran, Abdurrahman Düzcan ve Murat Şahin’in rol aldığı film Klâsik Türk Musikisi’nin yüzyıllara yayılan meşk geleneğini usta-çırak ilişkisi üzerinden olabildiğince otantik bir şekilde anlatırken seyircisine köklü bir geleneğin izinde özel bir yolculuk vaat ediyor.

Filmi Seyret
Ses Kayıtları: Mevlid - Maşuk'un Nefesi

Albaraka sponsorluğunda çekilmiş "Mâşuk’un Nefesi" filmindeki büyük Mevlidhanlar tarafından icraa edilen bir Mevlid kaydıdır.

Youtube Linki
Ses Kaydı: Tuğrul Efendi'nin sesinden Mirac Faslının Başlangıcı

Tuğrul Efendi Hazretleri Mevlid Cemiyetlerinde okunma adeti olmamış Mirac Faslı'nın başında Cebrail Aleyhisselam'ın Burak'ı almasını anlatan kısmı okuyor. 10 Şubat 2020 - 16 C.Âhir 1441

Video: Tuğrul Efendi - Veladet Bahri

TRT'de yayınlanan Mevlid Programı'da Tuğrul Efendi Hazretleri Mevlid-i Şerif'in Veladet bahrini okuyor.

Video Belgesel: Mevlid-i Şerif

TRT tarafından Bekir Sıdkı Sezgin Hoca ile 1989'da yapılmış Mevlid Belgeseli.

Youtube Linki
Video: Tuğrul Efendi - Mevlid-i Şerif Tarihçesi

Burç FM Seyir Defteri Programında; Tuğrul Efendi Hazretleri, Saadettin Acar ile Mevlid-i Şerif'in tarihçesi hakkındaki sohbetleri

Ders: Tuğrul Efendi Mevlid-i Şerif Şerhi

Tuğrul Efendi Hazretleri'nin Zeytinburnu Belediyesi'nde yaptığı Mevlid-i Şerif sohbetlerinin video kayıt listesidir.

Youtube Listesi

Güncellemeler - Talepler